تبلیغات
یاقوت كبود - گلهای منجوقی حلقه توت فرنگی

گلهای منجوقی حلقه توت فرنگی

چهارشنبه 2 فروردین 1391 01:30 ق.ظ

نویسنده : محبوبه
ارسال شده در: هنر در خانه ،

توت فرنگی:

توسط خمیر گلسازی قرمز ، اشکی به بلندی 4 سانتیمتر طراحی کنید . انتهای پهن آن را سیم قلاب شده فرو بگذارید تاخشک شود .

روکش منجوقی :

10 عدد منجوق را داخل سیمی به بلندی 70 سانتیمتر نموده و دو طرف آن را به هم تاب دهید تا حلقه ای ایجاد شود ، سیم A,B
سیمی به بلندی 25 سانتیمتر را از پنجمین منجوق داخل حلقه ، دور سیم اصلی تاب دهید . سیم C داخل سیم A 16 ، عدد منجوق وارد و سیم C را دور سیم A در محل خود تاب دهید . همچنین سیم B را دور A بپیچانید . مجدداً 23 عدد منجوق داخل سیم A نموده و مانند مرحله ی قبل سیم C,B را هر کدام در جای خود دور A تاب دهید . در این مرحله توت فرنگی خمیری را داخل کاسه منجوقی به دست آمده نموده و به دوربافی آن ادامه دهید . هر چه به قطر بیشتر توت فرنگی نزدیک می شوید از منجوقهای بیشتر استفاده نمایید . پیچش سیم C,B دور A تا آخرین مرحله ی پایانی بافت ادامه
دارد .
هنگامی که به سرتوت فرنگی نزدیک می شوید از تعداد منجوقها کم نمایید .

کاسبرگ :

24 عدد منجوق داخل سیم نموده و دو سر آن را به خود تاب دهید . همین تعداد منجوق را وارد سیم نموده و به هم بپیچانید . این عمل را با منجوقهای دیگر 3 بار تکرار کنید . کاسبرگ به دست آمده را به سیم بالای میوه نصب کنید .

برگ :

سیم را به طریق عکس آموزشی حلقه کنید . در سمت کوتاه سیم 15 عدد منجوق وارد کنید . در طرف بلندتر ، 17 عدد منجوق وارد و دور سیم کوتاه تاب دهید . دوباره 17 عدد منجوق دیگر سیم کرده و در قسمت پایین برگ روی ساقه بپیچانید . داخل همین سیم ، این بار 12 عدد منجوق وارد کرده و پایین تر از ردیف قبلی دور سیم تاب دهید . همین تعداد منجوق را داخل سیم نموده و به پایین برگ تاب دهید . سمت دیگر برگ را به همین نحو آماده کنید . سیم را مجدداً منجوق کرده و پایین تر از ردیف قبلی دور سیم تاب دهید . در مرحله ی برگشت همین مقدار منجوق را به کار ببرید . سمت دیگر برگ را مانند همین مرحله آماده کنید . برای برگهای بزرگتر ، از منجوق بیشتر در مرکز استفاده نمایید .

سیم روکش دار طلایی را به طول 1/20 متر قطع و دو لا نمایید . توسط نوار کاترین ، تعدادی برگ روی سیم سوار کنید . مقداری پایین آمده ، ساقه یک عدد توت فرنگی را روی سیم گذاشته و با نوار کاترین ثابت نمایید . تعدادی برگ دیگر روی ساقه گذاشته و کاترین پیچی کنید . هر سیم را با توجه به تصاویر آموزشی ، توسط برگ و توت فرنگی پوشش دهید . ساقه انتهای سیم را بدون پوشش گذاشته و زیر اولین ردیفهای برگ ببرید و با سیم ثابت نمایید .
با چسب داغ ، کریستالهای قرمز را روی برگها بچسبانید ، توسط بندهای مروارید طلایی که دور حلقه می پیچید ، کار خود را زیباتر نمایید.

منبع:ماهنامه ی بین المللی هنر پارسی ،شماره17دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -