تبلیغات
یاقوت كبود - چرم دوزی( آموزش کیف موبایل)

چرم دوزی( آموزش کیف موبایل)

پنجشنبه 15 دی 1390 04:08 ب.ظ

نویسنده : محبوبه
ارسال شده در: هنر در خانه : دوخت و دوز ،

چرم دوزی( آموزش کیف موبایل)


 


 

لوازم مورد نیاز:
 

1. چرم طبیعی
2. سوزن کوبلن بافی
3. نخ موم زده
4. سمبه
5. مشتی
6. تخته
7. چسب
8. کاتر
9. قیچی
10. خودکار نقره ای مخصوص چرم
11. طلق برای کیف پول
12. آستر برای کیف پول
13. آهن ربا برای کیف موبایل

مراحل کار:
 

1. ابتدا طرح مورد نظر را روی چرم توسط مداد بکشید( الگوی طرح مورد نظر را از قبل آماده کنید) سپس با قیچی و یا با کاتر دور تا دور طرح را کاملاً ببرید و از چرم جدا کنید)
2. دور تا دور چرم را چسب مخصوص چرم(8888) زده و کمی صبر کنید تا چسب خودش را بگیرد سپس قسمت های لبه را روی هم گذاشته و کمی صبر کنید تا کاملاً خشک شده و به هم بچسبد. هنگام چسباندن لبه ها دقت کنید که کاملاً روی هم قرار گرفته و قسمت اضافی نداشته باشد.
3. پس از خشک شدن کامل چسب از هر طرف نیم سانتی متر داخل شده و توسط سمبه، سمبه زنی کنید. فاصله ی هر سوراخ سمبه حدود 7 میلی متر باشد و همه ی دور تا دور کیف را کاملاً سمبه بزنید.
4. برای دوخت کیف سوزن کوبلن را داخل سوراخ هایی که توسط سمبه ایجاد کرده بودید برده و از سوراخ بعدی خارج کنید و نخ را دوبار پیچانده سوزن را از داخل آن عبور دهید.
5. دوخت را تا انتها به همین شکل ادامه دهید تا به نخ حلقه برسید دیگر پیچ نداده و به شکل ساده سوزن را عبور داده و در انتها نخ را کور کنید.
6. محل آهن ربا برای کیف را مشخص کرده و با خودکار نقره ای مخصوص چرم علامت گذاری کنید.
7. توسط کاتر محل علامت را کمی سوراخ کرده و سگک کیف را داخل آن بزنید و زبانه ها را از داخل چرم عبور دهید و از پشت کاملاً زبانه ها را ثابت کنید و زبانه ها را روی چرم بخوابانید.
8. محل قرارگیری آهن ربا را روی قسمت پایینی کیف مشخص کنید و کاملاً روی هم قرار دهید.

منبع:بانو، شماره 20 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 7 بهمن 1390 01:09 ب.ظ